29 Eylül 2011 Perşembe

Organik Anne

Sağlıklı yaşam sevgisi bana annemden geçti. Küçüklüğümden beri evimizde börek, kek, kızartma, tatlı, kola, meşrubat yerine sebze yemekleri, beyaz et ve zeytinyağlılar oldu. Otlamaya bayılım :))Ve böyle yaşamayı gerçekten çok seviyorum.
Aynı şekilde kullandığım kozmetik ürünlerinin de doğal olmasına dikkat ediyorum. Hamile bir anne olarak neler kullandığımı paylaşmak istedim...

Kızım için doğduğundan beri Baby Burt's bees ürünlerini kullanıyorum. Hassas ve atopik cildini hiç rahatsız etmedi. Şampuanı, bebek yağı ve losyonu harika. Tek kötü yanı Amerika'da satılıyor. Fiyatları çok uygun. Gidenlere ısmarlayın derim.

Yine kızım için karışan tatlı lülelerini açmaya yardımcı Trukid cool conditioner kullaniyorum. Organik ürün, eczanelerde var.

Ve onun minik süt dişleri için diş macunu olarak nenedent kullanıyoruz. (Tabii o market raflarında üzerinde çizgi film kahramanları olan diş macunlarina yapışıyor)

Ayrıca her derde deva bitki özlü Arnica kremimiz var. Çarpmalar, morluklar, şişlikler için birebir. Ve neosporin.. organik bir madde değil ama böcek sokması, kesilme gibi acil müdaheleler için antibiyotikli krem. Acıyı da azalttığı için minikleriniz için çok lazım.

Kendim için ise içinde korkunç madde sodium laureth sulfat olmayan organix marka şampuan ve saç kremi kullaniyorum.

Ayni markanın saçlari güçlendiren ve dökülmeyi önleyen Moroccan Argan oil serisini şiddetle tavsiye ederim. Bende mucizeler yarattı diyebilirim :))

Onun dışında kendiniz ve bebeğiniz için Bella B. , Earth Mama-Angel Baby ürünlerini kullanabilirsiniz.
İnsan sağlıgına en zararlı maddelerden biri şampuan ve diş macunlarına çok köpürmesi için konan madde. Unutmayın ne kadar fazla köpük, o kadar kanser!!!
Hepimize sağlıklı, güzel günler dilerim :))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder